Skip to content

Historie

Historie festivalu

Projekt Lesní Slavnosti Divadla vznikl v roce 2004 na základě činnosti pořadatelské organizace v Lesním divadle v Řevnicích a spolupráce s Dejvickým divadlem. Vznikl tak nápad propojit tyto tři subjekty, který prošel řadou diskusí a v srpnu roku 2005 se dočkal realizace. MMC Praha uvedlo Dejvické divadlo v Lesním divadle v Řevnicích. Nejjednodušší ze všeho bylo nalézt název projektu. Lesní Slavnosti Divadla se nabídly jaksi samy.

První ročník měl jediné představení, Bratry Karamazovy. Od druhého ročníku byla již představení tři, od třetího ročníku spolu s Dejvickým divadlem hostuje alespoň jeden další soubor (Činoherní klub Praha 2007 a Divadlo Na Zábradlí 2008, Divadlo Na Jezerce a Divadlo Františka Kreuzmanna 2010, Divadlo Husa na provázku 2011). V roce 2009 bylo představení pět a poprvé se představil také jiný žánr, a to Pražský komorní balet Pavla Šmoka. Od ročníku 2008 se stalo součástí projektu také divadelní představení pro děti.

Projekt již v řevnickém Lesním divadle zdomácněl a všichni umělci, technici i diváci, se na další ročník upřímně těší. Divadlo v lese má svoji specifickou atmosféru, vyprodané hlediště Lesního divadla o kapacitě 600 diváků tvoří úžasnou kulisu, a projekt tak poskytuje aktérům i divákům úplně jiný umělecký zážitek.

V roce 2024 oslavíme 20 let nepřetržitého trvání festivalu.

 

Přehled odehraných představení

2005 Bratři Karamazovi (DD)
2006 Oblomov (DD), Kouzelná flétna (DD), Příběhy obyčejného šílenství (DD)
2007 Hamlet (DD), Sex noci svatojánské * (Činoherní klub Praha), Černá díra (DD)
* představení se neuskutečnilo pro úraz jednoho z hlavních představitelů, jako náhradní program byl promítán záznam představení Dejvického divadla Revizor, za nějž Ivan Trojan obdržel první cenu Thálie
2008 Idiot (DD), Milada aneb nedokončená opera (Divadlo Na zábradlí), Teremin (DD),
Sindibád (Divadlo Studna – Lesní Slavnosti Divadla pro děti)
2009 Teremin (DD), Dračí doupě (DD), Bratři Karamazovi (DD) a 39 stupňů (DD), Sluha dvou pánů (Pražský komorní balet Pavla Šmoka),
2010 Kumšt (Divadlo Na Jezerce), Mandragora (Divadlo Na Jezerce), Sluha dvou pánů (DSFK), Divocí koně (Pražský komorní balet Pavla Šmoka), Divadlo Pohádka (Lesní Slavnosi Divadla pro děti), Muž bez minulosti (DD) a 39 stupňů (DD)
2011 Shakespyré (Husa na provázku), Prase aneb Václav Havel’s Hunt for a Pig (Husa na provázku), Dračí doupě (DD), Oblomov 2x (DD) a Muž bez minulosti (DD)
2012 Lásky jedné plavovlásky (Husa na provázku), Romeo, Julie a já (Husa na provázku),Dealer’s choice 2x (DD), Ucpanej systém 2x (DD), Kabaret II (Kašpárek v rohlíku)
2013 Balada pro banditu (Husa na provázku), Brian (DD), Černá díra (DD), Ucpanej systém (DD), Ten Halywůd (Kašpárek v rohlíku)
2014 MOC ART aneb Amadeus v Brně (Husa na provázku), Spříznění volbou (DD), Brian (DD), Bratři Karamazovi (DD), Muž bez minulosti (DD)
2015 Racek (DD), Ucpanej systém 2x (DD), Dabing street (DD)
2016 Kancl(Rokoko), Dealer’s Choice (DD), Brian (DD), Zimní pohádka (DD)
2017 Stvoření světa (DRB), Teremin (DD), 39 stupňů (DD)**, Vzkříšení (DD)
** představení se neuskutečnilo z důvodů totální nepřízně počasí (silný a vytvalý déšť a vítr)
2018 Dekkadancers na jihu (Balet Jihočeského divadla), 39 stupňů 2x (DD), Dabing street (DD)
2019 Zimní pohádka (DD), Elegance molekuly 2x (DD)
2020 Ucpanej systém 4x (DD), Elegance molekuly 2x (DD), Přízraky 2x (DD)
2021 Ucpanej systém 3x (DD), Elegance molekuly 3x (DD), Brian 2x (DD), Vykzkříšení 2x (DD)
2022 Komplic 2x (DD), Elegance molekuly (DD), Vražda krále Gonzaga (DD), PROTON!!! (VOSTO5)
2023 Vzkříšení 2x (DD), Vina? 2x (DD), Souboj titánků (VOSTO5)